Informace o projektu

Další informace

Jde o velmi rozsáhlou aplikaci pro střední školu ve Frýdku-Místku. Pokud si chtěl učitel rezervovat služební vozidlo, musel prvně zavolat správci vozidel (řediteli). Poté se musel správce podívat, zda vozidlo v ten čas nebude rezervováno. Pokud by byl termín volný, musel to napsat do kalendáře a zavolat učiteli zpátky. Tento proces byl velmi zdlouhavý, nešetrný a nepřehledný.

Díky této webové aplikaci má každý uživatel nějaké práva (vytvořit rezervaci, podívat se na rezervace ostatních apod.). Správci vždy přijde email o rezervaci a může rezervace ostatních i mazat. Uživateli přijde email, že rezervace byla odstraněna a musí si najít termín jiný. Vede se takto i historie, kdo, kde a kam jel. Vše je přehledné a jednoduché. Správce může hroamdně na konci roku udělat zálohu, stáhnout si ji a smazat všechny rezervace a začít znovu. Může také uživatele registrovat, odstraňovat a ovládat jiné globální proměnné.

Aplikace má velmi mnoho funkcí, podporuje také překlady. Na školu chodí totiž i učitelé ze zahraničí na dlouholetou praxi. Podporuje však pouze angličtinu a češtinu (lze však vytvořit jednoduše další jazykové mutace).

Projekt byl součástí mé maturitní práce, vyhrál dvě první kola v soutěži SOČ a také druhé místo v soutěži na ITnetwork.cz.